МТСП: ЗМ,Хусејин го посети здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА”

МинистерстваМТСП: ЗМ,Хусејин го посети здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА"

Најчитано

Заменик министерот за труд и социјална политика Енвер Хусејин  изврши го посети здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА” со цел донирање на опрема односно инвалидски колички и средства за хигиена кои во март месец беа донирани од страна на Црвената полумесечина на Република Турција.

 

Претседателот на ,,СОС ВИТА‘‘ Ертан Шаќири упати благодарност за донацијата и за официјалната посета на заменик министерот за труд и социјална политика Енвер Хусејин, кој наведе дека не се заборавени од страна на Министерството за труд и социјална политика во овие тешки времиња особено во време на пандемијата.

Заменик министерот ги слушна проблемите на присутните членови на здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА‘‘ и како преставник на ВРСМ вети дека заедно со ресурсите во министерството ќе изнајдат решение за решавање на предизвиците кои реално постојат.

Извор: Министерство за труд и социјална политика 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе