Аеродром: Акција за собирање на Кабаст отпад

ОпштиниАеродром: Акција за собирање на Кабаст отпад

Најчитано

Општина Аеродром и ЈП „Комунална хигиена“ организираат акција за собирање кабаст отпад на територијата на Општина Аеродром. Контејнери ќе бидат поставени на четири локации од 18 мај (вторник) до 22 мај (сабота).

Граѓаните ќе можат да го оставаат својот стар мебел и отпад од електронска и електрична опрема на следниве локации:

  • Јане Сандански (АСНОМ 68)

  • Стар Аеродром:

– „Коста Новаковиќ“ 48

– „В. Комаров“ 29

  • Ново Лисиче:

– „В.СмилевскиБато“ 19

– АСНОМ 5 – кај „Рамстор“

Извор: Општина Аеродром 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе