spot_img

Филипче е лошото здравство и над 5.200 мртви, а Лукаревска лошата економија, и 60.000 без работа, Заев ја дозакопува султан партијата

Политички партииВМРО-ДПМНЕФилипче е лошото здравство и над 5.200 мртви, а Лукаревска лошата економија,...

Најчитано

Граѓаните се жалат на две крупни работи, лошото здравство и лошата економија. Филипче е лошото здравство, а Лукаревска лошата економија. Изборот на овие двајца кадри Заев ја дозакопува султан партијата.

Лукаревска донесе 60.000 невработени, и затвори 6.200 фирми, а Филипче над 5200 мртви.

Лукаревска ги штитеше фирмите на Заев, кои се редовно во врвот на листата неплаќачи на ДДВ, а Филипче бркаше провизии.

Велеа ќе правеле метла, а завршија со буниште криминал денес. Најавуваат промена на менталната слика, а таа ментална слика е до Заев. Тој треба да се промени.

Спасовски кој даде пасоши на 214 наркбосови, терористи и разни белосветски криминалци не е и не може да биде ново лице. Тој првин треба да се соочи со одговорност за целиот криминал.

Љупчо Николовски кој наместо криминал брка путер и во сред пандемија отиде за Дубаи и го остави народот не е  иднината.

Не се нови кадри ниту децата на транзиционите моќници. Нина Фити, ќерка на Таки Фити, кој ја смисли приватизацијата и транзицијата.

Лоши политики ќе продолжат и со Мила Царовска која насила турка проект за дигитализација, и Зоран Китанов од Струмица кого Заев го става на функции уште од времето кога беше градоначалник.

СДСМ избра стари кадри, кадри со врски со минатото, кадри кои ја испеаја својата песна и нема што ново да понудат.

Извор: ВМРО

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе