Велес: Пролетна акција – Собрани 26 кубни метри габаритен отпад

ОпштиниВелес: Пролетна акција - Собрани 26 кубни метри габаритен отпад

Најчитано

Почна пролетната акција за собирање на габаритен отпад од домаќинствата во Општина Велес.  Комунални работници од ЈКП „Дервен“, од неколку локации на градот собраа 26 кубни метри габаритен отпад.

 

Граѓаните претходно го пријавија својот габаритен отпад во комуналното претпријатие.

 

Пролетната акција за собирање и транспортирање на габаритниот отпад  траеше до сабота, 08 мај.

Извор: Општина Велес 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе