spot_img

Крушево: Средба со претседателот на Собрание

ОпштиниКрушево: Средба со претседателот на Собрание

Најчитано

Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски одржа работна средба со Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери на кој се разговараше за одржувањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ и нејзино понатамошно функционирање.

„Разговаравме со Претседателот на Собранието за овогодинешната манифестација, но и долгорочното функционирање на оваа организација. Добиваме поддршка од Собранието и навистина ми е драго што продолжуваме со соработката затоа што оваа манифестација зборува за нашето славно минато, за мултикултурниот живот, за херојството за ние денес да живееме во слободна држава“, изјави градоначалникот Христоски по средбата.

Извор: Општина Крушево 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе