Охрид: Норвешкиот амбасадор во официјална посета на Охрид

ОпштиниОхрид: Норвешкиот амбасадор во официјална посета на Охрид

Најчитано

Градоначалникот Константин Георгиески оствари средба со амбасадорот на Кралството Норвешка во Република Северна Македонија, со седиште во Белград, Јорн Јелстад, кој беше во официјална посета на Охрид.

На средбата се разговараше за посветеноста и заложбите на локалната и централната власт во насока на исполнување на препораките на УНЕСКО и имплементација на Планот за управување со светското природно и културно наследство на Охридскиот регион.

Извор: Општина Охрид 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе