Град Скопје: Прскање против комарци

ОпштиниГрад Скопје: Прскање против комарци

Најчитано

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на 22.05.2021 година ќе започне авионска дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци, а на 24.05.2021 година терестричната дезинсекција против возрасни форми на комарци, односно:

  1. Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се одвива на 22.05.2021 (сабота) и на 05.2021 (недела), во раните утрински часови.
  2. Терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци ќе се одвива од 24.05.2021 (понеделник) до 28.05.2021 (петок), во период од 22 до 03 часот, наредниот ден.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Извор: Град Скопје

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе