spot_img

Аеродром: Четири медали за аеродромци на европскиот кикбокс-куп во Србија

ОпштиниАеродром: Четири медали за аеродромци на европскиот кикбокс-куп во Србија

Најчитано

На европскиот куп „Србија опен“ во кикбокс што се одржа од 14 до 16 мај во Белград, натпреварувачите од кикбокс маитаи клубот „Гладијатор“ од Општина Аеродром освоија две златни и две бронзени медали во своите категории. Климент Гроздановски и Михаела Минова се закитија со злато, а Горјан Ристевски и Матеј Арџалиев со бронза.

На турнирот учествуваа вкупно 337 натпреварувачи од 17 држави.

„Им ја честитам победата на овие успешни спортисти. Општина Аеродром и натаму ќе го поддржува ова спортско здружение и ќе се грижи за спортскиот живот во општината“, изјави градоначалникот Златко Марин.

Спортските екипи со поддршка на општината во последно време нижат само успеси. По освојувањето на купот на МЗТ Скопје, и кикбокс маитаи клубот „Гладијатор“ се закити со медали.

Извор: Општина Аеродром 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе