spot_img
spot_img

Гевгелија: Велосипедска тура на Здружението на пензионери

ОпштиниГевгелија: Велосипедска тура на Здружението на пензионери

Најчитано

Здружението на пензионери од Гевгелија по вторпат го организираше рекреативното возење за своите членови „Пензионерите на велосипед“. На овој спортско-рекреативен настан учество зедоа педесеттина пензионери од општина Гевгелија.

Возејќи од Гевгелија до Негорските Бањи и назад. Како што истакна претседателот на Здружението на пензионри, Велин Стојменов, на ова рекреативно возење пензионерите-велосипедисти беа придружувани од полициско возило и возило на Брзата помош.

– После сите проблеми создадени од пандемијата на Корона вирусот, пензионерите да поминаа извесно време во природа, на чист воздух, воедно рекреирајќи се.

Извор: Општина Гевгелија 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе