Охрид: Да се отстранат нелегално поставените препреки на Јавните површини

ОпштиниОхрид: Да се отстранат нелегално поставените препреки на Јавните површини
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Општина Охрид упатува апел до сите охриѓани кои узурпирале јавни површини сопственост на РСМ со поставување тврди сообраќајни препреки како што се рампи, синџири, „триаголници“ за забрането паркирање или други ознаки во најскоро време да ги отстранат истите.

 

Во спротивно нелегално поставените препреки од понеделник (05.07 2021 г.) ќе бидат отстранети од надлежните служби на Општина Охрид.

 

Нелегалното поставување на сообраќајни препреки на јавни површини може да се пријавува на адреса: inspektorat@ohrid.gov.mk.

Извор: Општина Охрид

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе

spot_img
spot_img