Гостивар: На улицата „Кеј Вардар“ атмосферска канализација и фекална канализација

ОпштиниГостивар: На улицата „Кеј Вардар“ атмосферска канализација и фекална канализација

Најчитано

На улицата „Кеј Вардар“ започна инсталирање на атмосферска канализација и фекална канализација , по штo ќе следи и реконструкција на дел од водоводната мрежа, со што се комплетира подземната инфраструктура за оваа улица.

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе