Штип: Средба со градоначалникот на Мармарис во Турција

ОпштиниШтип: Средба со градоначалникот на Мармарис во Турција

Најчитано

На покана на Градоначалникот на Мармарис Мехмет Октаи, Градоначалникот Д-р Сашко Николов оствари средба во неговиот кабинет.

Мехмет е млад и амбициозен градоначалник во регионот Мугла, со Градоначалникот Д-р Сашко Николов го делат истото мислење, иста цел, цел која ќе овозможи нашите граѓани да учестуваат во политиките кои ги креираат овие градоначалници.

Сведоцни сме дека пандемијата ги зафати сите држави, го зафати целиот свет, како и кај нас и во Мармарис пандемијата удри по бизнисите и туристичките комплекси. Разговор со туристичките агенции да ги нудат нашите два града како туристички дестинации е од огромно значење.

Продолжуваме со соработката.

Извор: Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе