Битола: Поддршка за Сојузот на дијабетичари

ОпштиниБитола: Поддршка за Сојузот на дијабетичари

Најчитано

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска присуствуваше на регионалната едукативна работилница „Семејството и дијабетесот”, во организација на Сојузот на дијабетичари на Република Северна Македонија.

Регионалната работилница опфати членови од Битола, Прилеп, Демир Хисар, Крушево и Ресен.

Градоначалничката Петровска истакна дека општината и натаму ќе ги поддржува активностите на ова здружение, особено во едукативниот дел, кој е значаен за лицата со оваа состојба.

Извор: Општина Битола

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе