spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКавадарци: Потпишан договор за изградба на водоводната мрежа во населба Брушани

Кавадарци: Потпишан договор за изградба на водоводната мрежа во населба Брушани

Потпишан договор за изградба на водоводната мрежа во населба Брушани во износ од 21,901,643 денари.

Со реализацијата на овај проект ќе се изградат 4,755 метри примарна мрежа и секундарна мрежа во должина од 10,627 метри.

Проектот ќе се реализира во три фази и ќе се постават 600 нови приклучоци.

Овој проект ќе се реализира од програмата ТАВ за поддршка на инфраструктурни проекти.

Извор: Општина Кавадарци 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...