Кисела Вода: Започна санација на улицата “Малешевска 1” во должина од 1.3 км

ОпштиниКисела Вода: Започна санација на улицата “Малешевска 1” во должина од 1.3...

Најчитано

Отпочнаа градежните активности за санација на ул. “Малешевска 1” во населбата Драчево. Екипите на фирмата изведувач “Топ Билд”, ангажирана од општина Кисела Вода, од денес започнаа со копање на постојниот асфалт кој е видно оштетен. Се работи за реконструкција на улицата во должина од 1.3 км. Градежните активности ќе траат еден месец.

Претходно, на оваа улица, Општина Кисела Вода постави водоводна мрежа во должина од 1.2 км, со што жителите од овој дел на Скопје добија подобрено водоснабдување, а по завршувањето на сегашните активности за санација на улицата, подобра ќе биде и патната инфраструктура.

Општина Кисела Вода апелира за трпение и разбирање од страна на локалното население додека траат градежните работи. Екипите што работат на реконструкциите и на оваа и на другите локации во општината,  се трудат да работат брзо  и во тие куси рокови внимателно планираат како нарушувањата во сообраќајниот режим да бидат минимални.

Извор: Општина Кисела Вода

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе