Заев е секогаш со народот, во Скопје зборуваше за соживот, дезертер е Мицкоски кој побегна од настанот

Политички партииЗаев е секогаш со народот, во Скопје зборуваше за соживот, дезертер е...

Најчитано

Зоран Заев е секогаш со народот, меѓу граѓаните. Денеска во Скопје Зоран Заев зборувше за соживот, за придобивките од Охридскиот Рамковен договор, за напредокот на земјата, за концептот едно општество за сите, за политиките кои ја движат татковината напред.

На настанот присуствуваа и државници од земјава и странство. Само Мицкоски избега.

Мицкоски е дизертерот кој бега од се’.

И по 20 години, Мицкоски се уште е заглавени во поделбите на граѓаните.

Во неговото деструктивно делување нема ништо добро и корисно за државата, ниту за која било заедница или наш сограѓанин.

Тоа е ограмна разлика.

 

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе