МВР: 18 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќајна подрачје на СВР Битола

МинистерстваМВР: 18 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќајна подрачје на СВР...

Најчитано

 

Синоќа (21/22.08.2021) во периодот од 22 од 04 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на подрачјето на СВР Битола, при што санкционирани се 18 возачи. Тие биле изклучени од сообраќај.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе