Интересот на градот, на граѓаните е наша ѕвезда и во Куманово, затоа сме фаворити

Политички партииИнтересот на градот, на граѓаните е наша ѕвезда и во Куманово, затоа...

Најчитано

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 телевизија рече дека предизвици во Куманово имало и во минатото, во однос на различни кандидатури.

-СДСМ ја има најдобрата понуда и е фаворит на изборите. Секој одговорен човек, одговорен политичар носи одлуки како ќе настапува и врз основа на тоа и одговорност која ја ценат граѓаните. Политичкото семејство е важно. Сметам дека интересот на градот, интересот на државата и генерално сето она што значи заемна политика за еден сериозен напредок треба да биде ѕвезда водилка. Со таква политика, со таков концепт ќе настапиме на локалните избори секаде, па и во Куманово, порача потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски.

 

 

 

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе