Инвестиравме во бројни капитални проекти во Истокот, развојот на Штип продолжува со СДСМ

Политички партииИнвестиравме во бројни капитални проекти во Истокот, развојот на Штип продолжува со...

Најчитано

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, вчера беше на средба со граѓаните на Штип.

Заедно со градоначалникот Сашко Николов разговараа со граѓаните за веќе сработеното, но и за она што во следниот мандат треба да се направи.

– Во овие четири години покажавме што значи вистинска грижа за граѓаните, што значи вистинска грижа за секое населено место. Ги зголемивме платите во сите сектори, пораснаа и пензиите а го решивме и деценискиот проблем со стечајните работници. Овде во Штип, во Истокот инвестиравме многу во инфраструктурни проекти. Еден од нив секако е патот Штип – Радовиш каде една фаза е веќе пуштена во употреба. По неколку децении е изграден мост на реката Брегалница, во фаза на реализација е и најважниот проект за овој град изградба на брана на реката Отиња, посочи Маричиќ додавајќи дека со СДСМ и Николов развојот на Штип ќе продолжи и во следните четири години.

Маричиќ порача дека СДСМ останува посветена на политиките кои водат напред, кои носат напредок и развој.

Штипјани знаат кој го носи Најдоброто. На 17 ти октомври Штип останува во сигурни раце и ќе продолжи да се модернизира, порача Маричиќ.

 

 

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе