АХВ: Кучиња и мачки исклучени од кампањата СТОП БЕСНИЛО

Самостојни органиСамостојни државни органиАХВ: Кучиња и мачки исклучени од кампањата СТОП БЕСНИЛО
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Агенцијата за храна и ветеринарство известува дека кампањата “Стоп Беснило” во изминатиот период ги даде очекуваните резултати.

Со оглед на тоа дека се прибрани доволен број на примероци од кучиња и мачки, Aгенцијата за храна и ветеринарство ги исклучува овие видови животни од кампањата и за нив нема да се врши исплата.

Кампањата “Стоп Беснило” продолжува со пријави и исплата на надомест за диви животни, кои може да се пријават или на мобилна апликација достапна на Google play store или на бесплатниот телефонски број 0800 00 210.

 

 

 

Извор: Агенција за храна и ветеринарство

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе

spot_img
spot_img