ДКСК: ОДЛОЖЕНО – Јавна дебата – “Состојбите во животната средина – управување со отпад”

Самостојни органиСамостојни државни органиДКСК: ОДЛОЖЕНО – Јавна дебата – “Состојбите во животната средина – управување...
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Поради состојбата со несреќата во ковид-центарот во Тетово, Државната комисија за спречување на корупцијата ја одложува јавната дебата “Состојбите во животната средина – управување со отпад”.

Дополнително ќе биде дефиниран терминот за одржувањето на истата.

 

 

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе

spot_img
spot_img