Кога веќе Заев и Филипче бегаат од морална одговорност, не смеат да избегаат од кривична одговорност

Политички партииВМРО-ДПМНЕКога веќе Заев и Филипче бегаат од морална одговорност, не смеат да...
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Почитувани,

Писмото на директорите на ЈЗУ  за спас на Венко, е писмо за спас на нивните директорски фотелји во ситуација кога и Филипче, и Артан, и Заев треба да си дадат оставки.

Тоа писмо за спас на фотелјите ги обвистини и партиските директиви на СДСМ за организираното жалење за оставката на Филипче за која Заев се уште не се изјаснил дали да ја прифати.

Тоа значи дека ниту Заев не чувствува морална одговорност.

Очигледно СДСМ повеќе се грижи за фотелјата од независна истрага.

Протестот на граѓаните од Тетово праќаат порака дека народот бара одговорност за ужасната несреќа. До нејзе ќе се дојде само преку неутрална истрага која ќе се случи само ако Заев, Филипче и Груби си дадат оставки за да не влијаат на истата.

 

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе

spot_img
spot_img