МВР: 34 санкции за брзо возење на територијата на СВР Велес

МинистерстваМВР: 34 санкции за брзо возење на територијата на СВР Велес

Најчитано

Денеска (11.09) во периодот од 08.00 до 20.00 часот на подрачјето на СВР Велес спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 34 возачи. Од нив пет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволената. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе