МВР: 64 санкции за непрописно престигнување на подрачјето на СВР Тетово

МинистерстваМВР: 64 санкции за непрописно престигнување на подрачјето на СВР Тетово

Најчитано

На 12.09.2021 на подрачјето на СВР Тетово била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои вршат непрописно престигнување. Притоа, биле санкционирани 64 возачи кои непрописно престигнувале (ТЕ-37 и ГВ-27).

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе