HomeОпштиниБерово: За четвртоодделенците од ООУ,,Никола Петров Русински” набавени компјутери

ООУ ,,Никола Петров Русински” подготвено ја започна новaта учебна година, при што за учениците од четврто одделение, училиштетно набви компјутери, за да можат да ја следат новата наставна програма, која предвидува дигитални учебници.

На истите се инсталирани дигиталните учебници, кои им се потребни за наставниот процес, со што се води грижа, сите ученици да бидат еднакви и целосно подготвени, да ја започнат учебната година, а трошоците на родителите да бидат намалени.
За унапредување на образовниот процес, училиштето исто така набави нови електронски табли, принтери и други нагладни средства, кои се предвидени со новите наставни програми.
Мора да вложуваме постојано во унапредување на образовниот процес, диколку сакаме да имаме успешни генерации-истакна Градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски.

ДИК: Излезност – Претседателски избори 2024

Прочитајте и погледнете 👀👇 ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024 Извор: Државна изборна комисија