ВМРО-ДПМНЕ е занемена од проектите на Шилегов и затоа секој ден лаже – суши

Политички партииВМРО-ДПМНЕ е занемена од проектите на Шилегов и затоа секој ден лаже...

Најчитано

Додека ВМРО-ДПМНЕ конструира непостоечки случки, Скопје забрзано се развива, затоа ги чека нов пораз на 17 октомври

ВМРО-ДПМНЕ упорно продолжува да конструира случки, да шири лажни вести и невистини во надеж дека со тоа ќе го ублажат извесниот пораз што ги чека во Скопје.

 

И додека ВМРО-ДПМНЕ со денови ја замајува јавноста со непостоечки скандали, Скопје продолжува забрзано да се гради и развива.

Само за десеттина денови реализирани се важни инфраструктурни проекти кои го унапредуваат квалитетот на живот и ја зголемуваат безбедноста во сообраќајот.

Реконструиран е булеварот Крсте Мисирков, улицата Бутелска а во завршна фаза е реконструкцијата на патот до село Бојане во општина Сарај.

Очигледно дека ВМРО-ДПМНЕ е занемена од работата и проектите на Петре Шилегов па затоа секој ден лаже суши.

Секому му е јасно дека на овие избори ВМРО-ДПМНЕ губи убедливо во Град Скопје, дека Град Скопје предводен од Петре Шилегов ќе продолжи да се гради и развива и во следните четири години.

 

 

 

 

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе