HomeМинистерстваМЖСПП: Средба со шпанскиот амбасадор во заминување Лоренцо Сера

МЖСПП: Средба со шпанскиот амбасадор во заминување Лоренцо Сера

Министерот Нуредини се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија Н.Е. Емилио Лоренцо Сера, по повод завршување на неговиот мандат во нашата држава.

Амбасадорот во заминување потврди дека континуираната поддршка и продлабочување на соработката од областа животна средина од страна на шпанската Влада во евроинтегративниот процес на РСМ ќе продолжи и понатаму.

Министерот Нуредини изрази благодарност за досегашната комуникација, дипломатска активност и поддршка во изминатите години, особено во делот на климатските промени и третманот на отпадните води.

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...