spot_img

Валандово: ,,Напред Розово”

ОпштиниВаландово: ,,Напред Розово''

Најчитано

Градоначалникот Перо Костадинов заедно со активистките од Борка – за секој нов ден од Валандово зедоа учество во настанот „Race For The Cure“. Тргнувајки од паркот Пеонија, се движеа низ градот и испратија пораки за поддршка на пациентките кои се борат со рак на дојка.

„Race for the Cure“ е најголемиот настан во Европа посветен на здравјето на жените. Им помага на организациите и болниците за рак на дојка и ја подигаат свеста за оваа болест.

Рамноправна и емпатична заедница е наша цел. Целта е највисоки достапни стандарди за жените и нивното физичко и ментално здравје.

Сите заедно, да работиме на подигање на свеста за подобрување на правата на жените и еднаков пристап во сите сфери на општественото живеење. Да се ослободиме од оковите на минатото и да изградиме заедница која се грижи за секого. Рамноправна заедница, со рамноправни граѓани.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Валандово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе