Аеродром: Голем број граѓани даруваа крв

ОпштиниАеродром: Голем број граѓани даруваа крв
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Во просториите на Општина Аеродром беше спроведена крводарителска акција во соработка со Црвен крст на Република Северна Македонија – Кисела Вода и Институтот за трансфузиона медицина.

Кон акцијата се приклучија голем број хумани граѓани, од кои дел се вработени во Општината. Притоа, се почитуваа сите мерки за заштита од КОВИД-19.

Општина Аеродром редовно ги поддржува ваквите акции на хуманите луѓе и крводарители во дарување крв и спасување нечиј живот.

 

Извор: Општина Аеродром 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе