МВР: Директорот на БЈБ Тасевски во работна посета на ОВР Ресен

МинистерстваМВР: Директорот на БЈБ Тасевски во работна посета на ОВР Ресен
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Директорот на Бирото за јавна безбедност м-р Сашо Тасевски денеска беше во работна посета на ОВР Ресен. На средбата раководството на ОВР Ресен го информираше директорот дека безбедносната состојба на територијата на Ресен е стабилна, а се разговараше и за активностите кои се преземаат во врска со претстојните локални избори односно текот на предизборната кампања и подготовките за денот на изборите.

Директорот Тасевски уште еднаш ги повтори насоките кои се упатени до сите полициски службеници за безбедно одржување на избирачкиот процес и максимална професионалност во полициското работење.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе