МВР: Приведен дилер на ДРОГА

МинистерстваМВР: Приведен дилер на ДРОГА
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

На 12.10.2021 во 19.15 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода К.Р.(35) од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети.

 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе