МВР: Приведен криминалец баран со потерница

МинистерстваМВР: Приведен криминалец баран со потерница
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

На 11.10.2021 во 21.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода О.А.(27) од с.Грчец, општина Сарај, кој бил баран со потерница за издржување казна затвор од три ипол години за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“ по член 131 став 3 од Кривичниот законик.

 

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвро Идризово за издржување на казната.

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе