МВР: Расчистена тешка кражба на дрзок начин

МинистерстваМВР: Расчистена тешка кражба на дрзок начин
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Денеска (12.10.2021), во просториите на ЕВР Аеродром и Драчево, полициски службеници, во присуство на родител, извршиле разговор со малолетно лице од Скопје, во врска со „тешка кражба на дрзок начин“ сторена на 22.09.2021 во Скопје врз друг малолетник од Скопје.

 

Малолетникот го признал делото и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе