Гевгелија: Два часа без електрична енергија Миравци и околните населени места

ОпштиниГевгелија: Два часа без електрична енергија Миравци и околните населени места

Најчитано

Утре, 3 ноември, 2021 година, прекин во електроснабдувањето ќе имаат корисниците во населените места: Давидово, Петрово, Габрово и Миравци.

 

Прекинот ќе започне во 09:00 часот, а ќе трае до 11:00 часот, поради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

 

 

 

 

Извор: Општина Гевгелија

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе