Македонија може да остане без струја затоа што за Заевци се поважни тендерите од граѓаните

Политички партииВМРО-ДПМНЕМакедонија може да остане без струја затоа што за Заевци се поважни...

Најчитано

Македонија може да остане без струја затоа што за Заевци се поважни тендерите од граѓаните.

Директорот на МЕПСО призна дека владата крадела струја од европскиот систем, и за тоа ќе плати 15 милиони евра за еден месец.

Македонија е предупредувана неколку пати заради кражбите на струја, но државата немала друга опција бидејќи Заев ја доведе до состојба на неодржливост на енергетскиот систем.

РЕК Битола е оставена без јаглен, ТЕЦ Неготино е без мазут, а не знаеме ниту кога  ниту како би почнало со работа. Хидро акумулациите се празни. Единствен виновник за се ова е Заев и луѓето околу него, кои од РЕК направија златна кокошка за себе во изминативе 5 години.

Заев и луѓето околу него не се способни да го решат проблемот и треба да си заминат.

 

 

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе