HomeОпштиниСтрумица: Градоначалникот Костадинов во посета на ЈПКД „Комуналец“

Струмица: Градоначалникот Костадинов во посета на ЈПКД „Комуналец“

Градоначалникот Костадин Костадинов, својот работен ден го започна од ЈПКД „Комуналец“. Со директорот Зоран Горгиев и менаџерскиот тим направи обиколка на стопанскиот двор и работните простории и им посака успешен работен ден на вработените. Им ја пренесе и неговата заложба за ред, дисциплина и редовна и квалитетна испорака на сите услуги кон граѓаните.

Истовремено и изворно беше информиран за актуелната состојба во претпријатието, неговите можности, проблеми и планови. Градоначалникот Костадинов рече дека ќе направи се за проширување и модернизирање на механизацијата која е клучна во функционирањето на претпријатието. Само добро организирано и функционално Јавно претпријатие може да испорача квалитетни услуги кон граѓаните. Чист град, здрава вода за пиење, редовно собирање на ѓубрето и уредени и редовно одржувани јавни површини се меѓу приоритетите за новиот лик на Струмица.

Извор: Општина Струмица

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...