МВР: 133 санкционирани возачи, 63 за брзо возење

МинистерстваМВР: 133 санкционирани возачи, 63 за брзо возење

Најчитано

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 63, девет санкции за возење под дејство на алкохол, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), девет санкции за возење без возачка дозвола, четири за користење мобилен телефон.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе