СДСМ мора да понесат одговорност, прво им се запали трансформаторот во Блок 3, а од утрово не работи ниту Блок 1, РЕК произведува 0 MW

Политички партииВМРО-ДПМНЕСДСМ мора да понесат одговорност, прво им се запали трансформаторот во Блок...

Најчитано

Прво го запалија трансформаторот на Блок 3 во РЕК Битола, а утрово излезе од погон и Блок 1 поради пукната цевка во котел. Со тоа РЕК Битола е комплетно надвор од погон, бидејќи Блок 2 е сẻ уште во ремонт. Самонаречените „шампиони“ во енергетиката се дефинитивно шампиони, ама во негативна смисла на зборот. Со производство на енергија во РЕК Битола од 0 MW, „шампионите “ во енергетиката го имплементираат во целост зеленото сценарио за чиста енергија.
За жал, овој товар на македонската економија ќе биде претежок за граѓаните на Македонија, бидејќи сега недостатокот на електрична енергија ќе биде од увоз, а цените на берзите се сẻ уште високи.
За вакво управување на енергетиката во Македонија, СДС и ДУИ ќе мора да си понесат одговорност!
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе