Струмица: Градоначалникот Костадинов на увид во градежните активности на улицата „Сава Ковачевиќ“

ОпштиниСтрумица: Градоначалникот Костадинов на увид во градежните активности на улицата „Сава Ковачевиќ“

Најчитано

Денеска заврши ставањето втор слој асфалт на улицата „Браќа Минкови“ и градежната механизација веднаш се префрли на улицата „Сава Ковачевиќ“. Тука нов асфалтен слој се става на потегот од улицата „Ванчо Китанов“ до улицата „11-ти Октомври“.

На почетните активности на оваа улица присуствуваше градоначалникот Костадин Костадинов поттикнувајќи ги изведувачите на позабрзана динамика во реализацијата на оваа  градежна офанзива, за да може да се спроведат и останатите планирани активности.

 

 

 

 

Извор: Општина Струмица 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе