ДКСК: Повик за натпревар за сите средношколци – Ако знаеш, укажи!

Самостојни органиСамостојни државни органиДКСК: Повик за натпревар за сите средношколци – Ако знаеш, укажи!

Најчитано

Ги повикуваме сите средношколци, преку различен вид на уметност (цртежи, графики или кратки стрип приказни), да ни го доловат и прикажат на свој креативен начин поимот укажување и заштитата на укажувачите.

Најдобрите три дела ќе бидат наградени со стручна литература од областа на графичкото цртање.

Вашите трудови доставете ги во електронска форма, преку прикачување на сајтот transparentnaumetnost.mk најдоцна до 30.11.2021 година.

Ве очекуваме!

 

 

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе