МВР: 86 санкционирани возачи

МинистерстваМВР: 86 санкционирани возачи

Најчитано

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.11.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 86 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 17, 10 санкции за возење без возачка дозвола, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), три мерки за возење под дејство на алкохол, четири за непрописно престигнување и обиколување.

Сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе