Куманово: Одржани трките “Born 2 run”

ОпштиниКуманово: Одржани трките “Born 2 run”

Најчитано

Денеска на градскиот плоштад по четвртти пат се одржаа трките Born 2 run, во организација на Центарот за интеркултурен дијалог-Куманово, имплементирани со техничка поддршка од Мисијата на ОБСЕ-Скопје и СВР Куманово,поддржани од Општина Куманово. 

 

На трката учествуваа преку 200 учесници на возраст меѓу 15 и 35 години, кои трчаа на 3 и 10 км.Градоначалникот на Општината Димитриевски ги проследи трките.

Денешните спортски активностиго промовираат духот на соживот и меѓусебна доверба меѓу луѓето, со цел подобрување на мултикултурализмот и меѓуетничкиот дијалог во Куманово.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе