Куманово: Промовирана книгата “2222 надимка на Кумановци на кумановски”

UncategorizedКуманово: Промовирана книгата “2222 надимка на Кумановци на кумановски”

Најчитано

Во Занаетчиски дом-Куманово се одржа промоција на книгата “2222 надимка на Кумановци на кумановски” на нашиот сограѓанин Мирко Зафировски, како трета книга, посветена на Куманово. Вечерашниот културен настан е дел од Програмата “Ноемвриски денови 2021”, поддржан од Градоначалникот и Советот на Општина Куманово.

 

Со ова дело нашиот град доби уште една печатена приказна, која ќе заземе свое место во културната ризница, останувајќи во наследство на идните генерации. На настанот присуствуваше градоначалникот на Општина Куманово Димитриевски.

 

 

 

 

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе