spot_img

Велес: Асфалтирани дел од улиците „Петар Поп Арсов“ и „8 Март“

ОпштиниВелес: Асфалтирани дел од улиците „Петар Поп Арсов“ и „8 Март“

Најчитано

Заврши асфалтирањето на дел од улиците „Петар Поп Арсов“ и „8 Март“. Со завршен слој асфалт се послани 230 м² од улиците. Изведувач на градежните работи е фирмата „ДГПТУ БИТЕМ ДООЕЛ СКОПЈЕ“.

Според Договорот склучен помеѓу Општина Велес и фирмата изведувач, во текот, следна за реконструкција и асфалтирање е дел од улицата „Архиепископ Михаил“.

 

 

 

 

Извор: Општина Велес 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе