Струмица: Градоначалникот Костадинов на изложбата „Богатство што треба да се види“

ОпштиниСтрумица: Градоначалникот Костадинов на изложбата „Богатство што треба да се види“

Најчитано

Градоначалникот Костадин Костадинов, присуствуваше на отворањето на изложбата „Богатство што треба да се види“ на зографот Григориј Пецанов од Струмица. Во изложбениот салон на НУ ,,Завод и Музеј” изложени се икони од 19 век.

Изложбата е организирана во рамките на манифестацијата „Струмица град на културта 2021 година”.

 

Извор: Општина Струмица 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе