Струмица: Се асфалтира на улицата „Тодор Циповски Мерџан“

ОпштиниСтрумица: Се асфалтира на улицата „Тодор Циповски Мерџан“

Најчитано

Иако градежната офанзива трае само една недела, со нова асфалтна подлога се подновени 4 улици во градот. Градежните активности започнаа на петтата, улицата „Тодор Циповски Мерџан“.

Остануваат уште три улици на кои ќе биде ставен втор слој асфалт, планирани во оваа градежна офанзива. Градоначалникот Костадин Костадинов и денеска, покрај бројните обврски, најде време и беше на лице место за да види дали се е во ред и според планираната динамика.

 

 

 

Извор: Општина Струмица

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе