МВР: Приведен крадец

МинистерстваМВР: Приведен крадец

Најчитано

На 12.11.2021 околу 19.00 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Љ.(47) од Скопје поради основано сомнение дека на 18.10.2021 во станбен објект на ул.„Лондонска“ во Скопје одзел повеќе предмети.

Тој бил приведен во полициска станица и во разговор со полициски службеници тој признал уште седум кражби кои ги сторил во периодот од мај до октомври оваа година во станбен објект на бул.„8-ми Септември“ во Скопје, каде што одземал повеќе предмети кои подоцна ги продавал.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе