МВР: Приведен крадец, пронајденото вратено на сопственичката

МинистерстваМВР: Приведен крадец, пронајденото вратено на сопственичката

Најчитано

На 13.11.2021 година, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, поради сомнение дека на 11.11.2021 во автобус на подрачјето на Центар одзел личен накит од малолетничка од Скопје. Тој бил приведен во полициска станица и во разговор со полициски службеници го признал делото и го појаснил начинот на извршување. Пронајдените предмети биле вратени на сопственичката.

 

За настанот бил известен Јавен обвинител за малолетници и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе