МВР: Приведени три лица, расчистено разбојништво

МинистерстваМВР: Приведени три лица, расчистено разбојништво

Најчитано

На 13.11.2021, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле А.А.(31), Ф.Б.(29) и С.К.(32), сите од Скопје. Тие се сомничат дека на 13.11.2021 во неговиот двор на ул.„Скупи“ физички го нападнале О.К. и му одзеле пари, а го оштетиле и неговиот мобилен телефон.

Тројцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе