МВР: Приведено лице осомничено за повеќе кражби

МинистерстваМВР: Приведено лице осомничено за повеќе кражби

Најчитано

На 15.11.2021 во 17.30 часот на ул.„Иван Аговски“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода К.Е.(37) од Скопје. За него бил распишана потерница од Полициската станица Гази Баба, поради сомнение дека сторил неколку кривични дела „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

По целосно документирање и расчистување на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе